ceska vlajka pro cz verzi britska vlajka pro AJ verzi
Obecné Informace

l. Pořízení nového pejska

Pořízení nového pejska do rodiny obnáší jak mnoho radostí, tak i starostí. Pes není věc a páníček se proto musí smířit s řadou povinností. Pokud vážně uvažujete o koupi pejska, měli byste zvážit a promyslet své možnosti.

Jaké byste si měli položit otázky?

 1. Chcete si pořídit pejska, protože trávíte více času doma?
  Až se situace změní, můžete mít naopak méně volného času a více práce, proto dočasné volno není vhodný důvod ke koupi štěněte.
 2. Víte, kolik času budete mít na pejska?
  Pejsek není věc, a proto by neměl být zavřený někde na dlouhou dobu. Pokud víte, že na něj budete mít čas jen hodinu denně, kupte si raději rybičky.
 3. Máte čas a prostor vychovávat nového člena rodiny?
  Pejsek a zejména štěňátko vyžaduje hodně pozornosti a učení. Pokud máte doma malé děti, které potřebují vaši pozornost, zvažte koupi pejska až později.
 4. Víte, že pořízení pejska není levná záležitost a že život s pejskem vyžaduje finanční výdaje?
  Pejsek potřebuje kvalitní krmení, dobrého veterinárního lékaře, pelíšek, mističky, hračky, dovolenou (poté potřebujete dovolenou vy), vlastní postel, psí školku.... Ne nadarmo se píše, že nejvíce lidé utratí za své mazlíčky.
 5. Jak často jezdíte na dovolenou nebo prodloužený víkend?
  Když máte pejska, měli byste mu přizpůsobit svůj volný čas. Buď můžete vzít pejska s sebou na dovolenou nebo při nejhorším sehnat kvalitní psí hotel, kde svého miláčka necháte.

ll. Výběr plemene

Každé plemeno je jiné a má rozdílné povahy. Pokud nevíte, které plemeno si vybrat, můžete navštívit například výstavy psů. Při výběru byste měli posoudit několik věcí, např. kolik času budete mít na pejska, jak pohybově aktivní jste nebo za jakým účelem si pejska pořizujete.

lll. První kroky se štěňátkem

Nastal den D, kdy si přivezete nového člena do rodiny. Štěňátko je poprvé pryč od své maminky, proto bude potřebovat mnoho lásky, vaší trpělivost a pevnou ruku k učení. Nezapomeňte, že ze štěňátka vyroste pejsek, který bude vaším parťákem 10 až 13 let.

Co byste si měli nachystat pro nového člena rodiny?

lV. Vybavení pro štěňátko

Štěňátko potřebuje v novém domově pár nezbytností. Některé věci lze koupit předem, jiné si můžete pořídit až se štěňátkem. Pro nové páníčky jsme v chovatelské stanici Flash Frenchies sepsali pro inspiraci seznam věcí pro štěňátko.

Doporučená výbava pro štěňátko?

Puppy Checklist by Flash Frenchies