Pokud si přejete malého pohodového a inteligentního psa, který bude věrným přítelem v každé životní situaci Vám nebo Vašim dětem, pak hledáte francouzského buldočka. 

 

 

POPIS FRANCOUZSKÉHO BULDOČKA(BOULEDOGUE FRANCAIS)

Toto plemeno pochází z dob rozkvětu Epiru a z římské říše, nicméně buldoček jak ho známe dnes je výsledkem různých křížení chovatelů v letech 1880 v dělnických čtvrtích Paříže. V roce 1898 byl ustanoven první standard a v témže roce byl Francouzský buldoček poprvé uznán jako plnohodnotné plemeno Société Centrale Canine. Později v roce 1995 byl schválen  Fédération Cynologiques Internationale (FCI), kdy byla vydána publikace originálního standardu, který platí dodnes.

Zjednodušený popis standardu buldočka naleznete zde.

   

Celkový vzhled: Francouzský buldoček je typický molossoid malého formátu, malý svalnatý krátkosrstý pes kompaktní stavby a solidní kostry se vztyčenýma ušima a přirozeně krátkým ocasem.

Hmotnost: Hmotnost buldočků je přibližně 8 až 14 kg.

Barvy srsti: žíhaná, plavá - fawn, žíhaná strakoš a fawn strakoš. Modrá barva srsti je typická pro křížení s jinými plemeny (množírny) a není schválená ve standardu FCI.

Povaha: Francouzský buldoček je

  •       společenský,

  •       inteligentní,

  •       veselý,

  •       hravý,

  •       čilý,

  •       obzvláště milý ve styku se svým majitelem a dětmi.

Děti: Francouzský buldoček je k dětem jako stvořený. Díky klidné povaze a silné konstituci bez problému snášejí i neopatrné chování dětí. Buldočci malé děti milují a přistupují k nim hravě a přitom opatrně a pozorně.          

Jiní psi: Francouzský buldoček je silným členem smečky. Bez výhrad uznává autoritu silných psů ve smečce a vychází s nimi bez problémů. Vůči cizím psům ale vystupuje nebojácně a hlídá s maximálním nasazením.

    

Článek o buldočcích naleznete zde.

 

 

 

© 2020 Chovatelská stanice francouzských buldočků Flash Frenchies
Telefon +420 724 973 913, email romana.entlerova@seznam.cz